Lise Başvuru

|

lise@metropoledu.com

|

0216 402 1314

|

İngilizce Sitemiz

BROOKLYN AMITY SCHOOL

 

Brooklyn Amity School Amerika'nın ekonomik ve kültür başkenti olan New York’un merkezinde, Havaalanına 20 dakika mesafede bulunmaktadır. 1999 yılında öncelikle Amerika’da yaşayan Türk ve Amerikalı ailelerin çocuklarına yönelik eğitim öğretim hayatına başlayan Brooklyn Amity School 2002 yılında Türkiye’den ve Dünyanın farklı ülkelerinden gelen talepler doğrultusunda uluslararası öğrenci alımına başlamıştır.

 

Dil Eğitimi

 

Brooklyn Amity School’a gelen uluslararası öğrencilerimiz, Amerikalı öğretmenlerden aldıkları dil eğitimini Amerikalı sınıf  arkadaşlarıyla pratik yapma imkânına sahip olmanın avantajıyla “dili kullanabilme Özgüveni’ni kazanıp , “dilin günlük Kullanımı”na hakim olabileceklerdir. Böylece çok daha kalıcı bir dil altyapısına sahip olacak ve daha da önemlisi öğrendikleri dili kullanabileceklerdir.

 

Bilimsel Eğitim

 

 Amity School’un öne çıkan özelliklerinden birisi de “bilimsel eğitim”e verdiği önemdir. Öğrencilerin, gelecekte başarılı bireyler olabilmeleri için sağlam bir matematik ve fen bilgisi eğitimi almış olmaları çok önemlidir. Öğrencilerimize bu eğitimi verebilmek için Bilim Olimpiyatlarına katılmakla yetinmeyip, Brooklyn’de bir “Bilim Olimpiyatı” organize etmekteyiz. Bilim olimpiyatlarının yanı sıra okulumuz,  Future City, MathCounts, First Robotics gibi prestijli yarışmalara katılan öğrencilerinin altığı madalyalarla New York şehrini ülke ve eyalet geneli yarışmalarda başarıyla temsil etmektedir.

 

Üniversiteye Yerleştirme Başarısı:

 

Amity’de, üniversite hazırlık eğitimi ve rehberliği (College Guidence) 9. Sınıftan itibaren başlamaktadır. Bunun neticesinde %100 üniversiteye yerleştirme başarısı olan okulumuz, mezun olan öğrencilerimizi Amerika’nın önde gelen 4 yıllık üniversitelerinden burslu kabuller almalarına rehberlik etmektedir. Öğrencilerimiz, Okulumuzun lise kısmında verilen dört yıllık bir eğitimle, Amerikalı öğrencilerin bile girmekte zorlandıkları üniversitelerden burslu kabul alabilecek seviyeye gelmektedirler.

Kampus İmkanları ve Aktiviteler

 

Okulumuz, 2010 yılında alınan yeni kompleks binasında bulunan 130 kişilik kız öğrenci yurdu sayesinde Amerika içerisinden ve tüm dünya genelinden gelen öğrencilerimize yatılı kalma imkânı sunmaktadır. Öğrencilerimiz danışman öğretmenleriyle birlikte kaldıkları yurdumuzda, 3’er kişilik süit odalarda kalmaktadırlar. Brooklyn'in en güzel yerinde bulunan, deniz manzaralı okulumuzda konaklayacak kız öğrencilerimiz için yemekler, Türk aşçılar tarafından damak zevklerine uygun olarak hazırlanmaktadır.

 

Öğrencilerimizin lise yıllarında daha sosyal bir eğitim alabilmesi için okulumuzda medya, spor-karate, halk oyunları, binicilik gibi bir çok kulüp ve sosyal aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca hafta sonlarına yapılan şehir, Amerika içi ve dışı gezilerle öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirmesi ve ufuklarının daha farklı boyutlara taşınması sağlanmaktadır.

 

Öğrenciniz için aradığınız:

 

·         Güvenli bir ortam,

 

·         NY eyalet standartlarına uygun eğitim – öğretim müfredatı,

 

·         Yüksek kaliteli öğretmen kadrosu,

 

·         Kalabalık olmayan, birebir ilginin olabileceği sınıflar,

 

·         Üniversiteye giriş ve kariyer noktasında uzman rehberlikse…

 

Sizi kazananların tarafına, Brooklyn Amity School‘a bekliyoruz…