Lise Başvuru

|

lise@metropoledu.com

|

0216 402 1314

|

İngilizce Sitemiz

PIONEER ACADEMY

Pioneer Academy of ScienceNew York'a yarım saat mesafede, Garden State (bahçe eyalet) olarak anılan New Jersey’de bulunmaktadır. İlköğretimden lise sona kadar toplam 200’ü aşkın öğrencisi bulunan okulumuz Türkiye’den ve dünyanın değişik ülkelerinden de yatılı erkek öğrenci kabul etmektedir.

 

PAS öğrencileri uluslararası düzeyde bilgisayar, fen ve matematik dersi müfredatı görmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz okul sonrası da aktif bir şekilde kulüp ve birebir ders destek programlarında kendilerini geliştirme imkân ve olanağına sahip bulunmaktadır.

 

 

Dil Eğitimi:

 

Uluslararası öğrencilerimiz küçük sınıflarda alanında uzman ve sertifikalı ESL öğretmenlerinden birebir diyalog imkanının bulunduğu yoğunlaştırılmış İngilizce kursu alacaklardır. Okul içinde ve okuldan sonraki zaman dilimlerinde dizayn edilen pratik yapma imkânlarıyla da kalıcı bir İngilizceye sahip olacaklardır.

 

 

Başarılar:

 

Okulumuz başarıları ve verdiği kaliteli eğitim ile haklı bir üne sahiptir. Uzman öğretmenlerimizin rehberliğinde kendilerini başarıya odaklamış öğrencilerimiz gerek ülke içerisinde gerekse uluslararası düzeyde bir çok başarıya imza atmıştır. %100 Üniversiteye yerleştirme başarısı olan okulumuz mezunları Georgetown University, University of Chicago, New York University, Brandeis University, Lehigh University, Drexel University, Penn State University, Boston University, Boston College  gibi dünyaca tanınmış kaliteli üniversitelerden de kabul almıştırlar.

 

 

Rehberlik:

 

Eğitimin öğrencilerimizin yaşamındaki önemin farkında olan PAS onları liseden sonraki yaşamları için de hazırlamak için araştırma ve öğrenme sevgisini aşılarken, kaliteli rehberlik kadrosuyla insani değerler ve ahlaki davranışlar kazandırmayı da ihmal etmemektedir. Okulumuz bulunduğu şehir içerisinde ve dünyanın değişik bölgelerinde yapılan insani yardım kampanyalarına katılmalarını teşvik ederek geleceğin bireyleri olan öğrencilerimizi daha bilinçli yetiştirmektedir.